• Lata doświadczeń w biznesie
img

Sklep w galerii handlowej, a e-promocja

Galerie handlowe odwiedzane są przez około 10 - 50 000 osób każdego dnia. Wszystko zależy jednak od jej lokalizacji, miasta oraz infrastruktury. Rzadko się zdarzają sytuacje, że firma zamyka swój punkt w wynajętym pomieszczeniu galerii, ponieważ nie notuje progresywnego zysku. Galerie same w sobie kuszą i zachęcają do kupowania, bo to nie tylko zwykły obiekt, ale prawdziwy "dom" zaopatrzony w jedzenie (bary, restauracje), łazienki oraz miejsca rekreacyjne. Innymi słowy - wybierając się do galerii zdajemy sobie sprawę z konieczności wydania paru groszy, więc dziś podpowiemy Wam, jak zareklamować się w tym miejscu!

Czy Twój sklep zaprasza do siebie gości?

Coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie specjalnej aplikacji, która informuje przechodniów o ciekawym punkcie znajdującym się w galerii. Wyobraźmy sobie sytuację, że spacerujemy po galerii, oglądamy za szybami wystawy ubrań, ale czujemy, że robimy się powolutku głodni. Idziemy jednak dalej, aż tu nagle nasz smartfon wysyła nam sygnał. Sprawdzamy telefon i widzimy zaproszenie do sklepu "X" na ciepłe dania za 15 złotych, które będą zaserwowane w ciągu piętnastu minut. Co robimy? Być może się skusimy, a być może nie. Pewne jest jednak jedno: nasza ciekawość została uruchomiona.

Ty też możesz tak zrobić!

Powyższy przykład to nie SciFi a rzeczywistość. Coraz więcej galerii oferuje dostęp dzierżawcom pomieszczeń do specjalnej aplikacji, która informuje przechodniów o ciekawych punktach znajdujących się w pobliżu. Taka reklama zwłaszcza, jeśli przybierze formę grzecznościową i z humorem może zapewnić stały napływ klientów. Nie trudno sobie wyobrazić sytuację, aby miłośnik grochówki nie odwiedził lokalu gastronomicznego jeśli wie, że za piętnaście minut zje swoje ulubione danie i zapłaci za nie tylko kilka złotych.

E-promocja w galeriach handlowych niebawem wkroczy w decydującą fazę. Uważamy, że to doskonały sposób na zwiększenie koniunktury sprzedaży i napędzenie klientów. Wystarczy tylko sobie przypomnieć ostatnią wizytę w galerii. Jak zachowują się tam ludzie? Zwykle nie wypuszczają swoich smartfonów z rąk, co powinno być tylko potwierdzeniem, że e-promocja może wkrótce wyprzeć każdą inną formę reklamy.

 

 

 

Zobacz również