• Lata doświadczeń w biznesie
img

Popularne opcje płatności internetowych

Gracze na rynku e-commerce zareagowali na rosnącą wśród konsumentów potrzebę rozwoju metod płatności online. Wiąże się to ze znacznym wzrostem obrotów na wyżej wspomnianym rynku. Istnieje więc duże zapotrzebowanie na takie metody płacenia w sieci, które będą szybkie, tanie i bezpieczne. E-handel posiada jednak odrębną specyfikę, do której przystosowano tradycyjne formy płatności, ale opracowano również zupełnie nowe rozwiązania. Dzisiaj, możemy korzystać z bogatej oferty różnych metod płatności na rynku e-commerce, pozwalające na wygodne zakupy w Internecie. Oto trzy najbardziej znane.

Bogata oferta płatności online jest kluczowym czynnikiem, jeśli chodzi o popularność danego e-biznesu wśród e-konsumentów. Nie można ignorować tej kwestii, ponieważ konkurencja na rynku e-commerce jest naprawdę bardzo zacięta. E-biznes, który nie dostosuje się do nowych wymagań i oczekiwań swoich klientów, szybko przegra z lepiej przystosowanymi graczami. E-przedsiębiorca powinien być elastyczny, ponieważ rynek internetowy wciąż się zmienia i rozwija, oferując coraz bardziej innowacyjne metody płatności online, z których chętnie korzystają ciekawi użytkownicy. Warto też wziąć pod uwagę fakt, że metody te pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze zarówno klientom, jak i przedsiębiorcom. 

E-przelew
Jest to metoda polegająca na bezpośrednim przekazywaniu środków z konta klienta na konto odbiorcy. Całość odbywa się oczywiście online, przy czym dane są kodowane i zabezpieczane przez zastosowanie specjalnego protokołu SSL. Kupujący samodzielnie wybiera opcję przelewu internetowego, po czym szuka na liście banków swojej placówki i przechodzi do wypełnienia formularzu. Po wprowadzeniu odpowiednich danych trzeba tylko zautoryzować transakcję. Niedogodnością tego rozwiązania jest właśnie to ręczne wypełnianie formularza, co stwarza okazje do pomyłki lub cyberoszustwa oraz zbędnie wydłuża cały proces.

Portfele elektroniczne
Portfele elektroniczne są cyfrowym zamiennikiem tradycyjnego portfela, który dotąd nosiliśmy w swoich torbach lub kieszeniach. Kupujący zainteresowani tą usługą, muszą założyć konto w serwisie pośredniczącym w transakcjach online. Teraz muszą podpiąć swoje karty płatnicze tak, aby móc dokonywać wszelkich transakcji w sieci lub za pomocą swojego smartfonu. Użytkownicy e-portfela otrzymują w ten sposób możliwość wpłacania i wypłacania środków oraz przesyłania ich pomiędzy innymi rachunkami. Sama transakcja wygląda tak, że właściciel e-portfela otrzymuje specjalny kod w aplikacji, którym autoryzuje daną płatność.

Jedno kliknięcie
Jest to tradycyjny przelew udoskonalony do formy szybkich e-przelewów. W tej opcji wyeliminowano największą wadę e-przelewu, a więc konieczność samodzielnego wprowadzenia danych w formularzu. Teraz wypełniane są one automatycznie.

Zobacz również