• Lata doświadczeń w biznesie
img

Moda na e-zakupy wchodzi w decydującą fazę

Kupujący online uwielbiają spędzać czas na czynnościach okołozakupowych. Zaliczamy do nich przeglądanie sklepów internetowych, porównywanie cen produktów i dowiadywanie się o nich kolejnych informacji. Z obserwacji środowiska i raportu Gemius wychodzi na to, że ponad 47% społeczeństwa deklaruje cykliczne zakupy w Internecie. Średnia wydawanych pieniędzy nie przekracza póki co 80 złotych miesięcznie, ale to i tak wynik progresywny, jeśli zestawimy go z rokiem 2015, kiedy to na zakupy wydawaliśmy średnio 10% mniej. Moda na e-zakupy wchodzi w decydującą fazę, bowiem mamy nieograniczone możliwości finalizowania transakcji i na tym aspekcie skupiliśmy się poniżej.

Polacy uwielbiają ... płacić online!

Odkąd Dotpay (największy operator błyskawicznych płatności online) nawiązał współpracę z OmniForum, polskie sklepy internetowe zaczęły sprzedawać transgranicznie. Operator oferuje ponad 140 kanałów płatności, czyli dokładnie tyle możliwości finalizowania transakcji. W skrócie wygląda to tak, że każda osoba posiadająca rachunek internetowy może za pośrednictwem tego operatora przelać pieniądze w sposób błyskawiczny, które zostaną zaksięgowane u odbiorcy w ciągu kilku minut. W związku z tym możliwe jest robienie zakupów w czasie weekendów i księgowanie wpłat w czasie rzeczywistym. Dzięki temu Polska branża e-commerce rozwija się bodaj najszybciej w Europie.

Polacy uwielbiają płacić błyskawicznie i widzimy to na przykładzie sklepów: Play i Google. Gdy potrzebujemy aplikacji mobilnej to szybko realizujemy przelew, a po kilku minutach mamy program na naszym e-mailu. Odkąd istnieje taka możliwość, e-sklepy notują najlepsze obroty właśnie w czasie weekendów.

Moda wchodzi w decydującą fazę

Za pośrednictwem Internetu możemy robić wszelkiego rodzaju zakupy, płacić za rachunki i zamawiać jedzenie do domu. Nie wszyscy posiadamy gotówkę w portfelu, a z roku na rok przybywa kont internetowych i właśnie taką formę płatności najbardziej cenią Polacy. Moda weszła w decydującą fazę i może notować jedynie progres. 

 

Zobacz również