• Lata doświadczeń w biznesie
img

Jakimi urządzeniami kupują Polki? Tablety coraz modniejsze!

Kupowanie w sieci, podobnie zresztą jak w rzeczywistości okazuje się być domeną kobiet. Coraz więcej Polek docenia urządzenia mobilne, dzięki którym mogą nie tylko dokonać zakupów, ale też za nie zapłacić lub nawet skorzystać z nabytych produktów na poziomie urządzenia (filmy, gry, muzyka). Postanowiliśmy zbadać ten trend i posłużyliśmy się forami internetowymi do sporządzenia prostego zestawienia najchętniej wykorzystywanych urządzeń.

Smartfon ciągle najpopularniejszy

Jako, że era smartfonów dotyczy już niemal wszystkich, blisko 70% wszystkich zakupów odbywa się przy użyciu tego urządzenia. Z obserwacji środowiska i raportu mShopper z sierpnia 2015 roku wiemy, że na jedną osobę kupującą online przypada około 1,3 urządzenia mobilnego. Kupujemy zatem wykorzystując nie tylko smartfony, ale również tablety, ultrabooki i netbooki. Jeśli chodzi o popularność smartfonów, to w dużej mierze wynika ona z przekątnej ekranu. Im większe urządzenie, tym częściej wykorzystuje się go do robienia zakupów.

Z tabletów korzysta 1/3 kupujących Polek

Na drugim miejscu zestawienia znajduje się tablet. Korzysta z niego blisko 33% Polek na przemian ze smartfonem. Zaletą tabletu jest możliwość przeglądania sklepów w formie deskopowej. Na smartfonach zazwyczaj nie mamy takiej możliwości i finalizujemy zakupy na poziomie m-platformy (mobilna wersja sklepu, dedykowana niewielkim urządzeniom). Jeszcze dwa lata temu tylko 9% Polek korzystało ze smartfonów, a jeśli wierząc postom na popularnych, kobiecych forach - w chwili obecnej nawet przytoczone 33% wydaje się zaniżoną statystyką.

Polki płacą szybkimi przelewami

A jak wygląda sytuacja z płatnościami? Tutaj nadal przelew tradycyjny jest popularny, ale najchętniej Polki płacą online za pośrednictwem operatorów szybkich płatności online. Marki takie jak Dotpay współpracują z większością sklepów i umożliwiają sfinalizowanie transakcji w czasie rzeczywistym. Oznacza to tyle, iż nabywając produkt nawet w środku weekendu możemy zapłacić za niego błyskawiczne, zaś przelana kwota zaksięguje się u odbiorcy po kilku minutach.

Polki uwielbiają zakupy internetowe, ale nie straszne im również m-platformy. Chętnie korzystają ze smartfonów, tabletów i nieco rzadziej z ultrabooków. Co przyniesie przyszłość? Zapewne trend progresywny.

 

Zobacz również