• Lata doświadczeń w biznesie
img

4 powody, by skorzystać z rat online

Czy chwilowo nie masz gotówki, ale myślisz o zakupie nowego komputera? Być może raty są rozwiązaniem, którego potrzebujesz. Raty online zyskują na popularności, ponieważ są wygodne dla kupujących. Pozwalają im kupować produkty, które w danym momencie są poza ich zasięgiem, ale potrzebują ich do pracy lub w domu. Poza tym, kupując w systemie ratalnym stajemy się wiarygodnym partnerem dla banku, który może pewnego dnia udzielić nam kredytu hipotecznego. Oto lista innych korzyści, jakie niosą ze sobą e-raty:

Masz zbyt mało pieniędzy
Nawet, jeśli skrupulatnie zaplanujesz swój miesięczny budżet i wyliczysz potencjalne wydatki, niektóre niespodziewane sytuacje - naprawy lub problemy zdrowotne - mogą spowodować poważne kłopoty finansowe. Nie musisz załamywać rąk. Pomyśl o zakupach na raty. Otrzymasz całą żądaną kwotę od razu, a termin spłaty ustalisz dogodnie, biorąc pod uwagę swoje możliwości. Poza tym, raty z reguły będą na tyle niskie, że nie poczujesz się przytłoczony dodatkowymi wydatkami. Innymi słowy, zamiast jednorazowo wydać 1500 złotych na nowy telefon, płacisz np. po 150 złotych przez dziesięć miesięcy, doliczając do tego odsetki oddawane bankowi, który udzielił Ci pożyczki.

Potrzebujesz pieniędzy „na już”
Dzieci właśnie wróciły z dwutygodniowego obozu jeździeckiego. Stosy brudnej bielizny piętrzą się w Twojej łazience. Niestety, pralka właśnie się zepsuła i odmawia współpracy. Ponieważ Twoje wolne środki finansowe zostały wydane na rzeczony obóz, niewiele zostało na nowy sprzęt. Nie będziesz przecież czekać z zakupem nowej pralki do następnej wypłaty. W takim przypadku rozważ zakup pralki na raty. Spłacisz zobowiązanie bez pośpiechu, dostosowując wysokość rat do swojej zdolności finansowej. Możesz użyć kalkulatora rat, aby ułatwić sobie zadanie. 

Chcesz skorzystać z nie lada okazji
Sklepy zwykle przyciągają kupujących, zwłaszcza e-klientów dzięki licznym okazjom. Zwykle sezonem rabatowym są rozmaite święta - Dzień Matki, Międzynarodowy Dzień Dziecka lub Dzień Świętego Mikołaja. Amatorzy przecen i promocji czekają zwłaszcza na koniec sezonu. Nieskorzystanie z obniżek cen sięgających 70% byłoby w wielu sytuacjach nierozsądne. Jeśli zobaczysz buty lub płaszcz w okazyjnej cenie na stronie sklepu internetowego, nie zniechęcaj się brakiem środków na koncie i wybierz e-raty.

Pozwól sobie na dobra luksusowe
Produkty z segmentu Premium są często nie osiągalne dla przeciętnego Kowalskiego. Jednorazowy wydatek rzędu kilku tysięcy złotych to dla Ciebie bariera nie do przeskoczenia? W takiej sytuacji sprzedaż ratalna nabiera sensu. Nawet, jeśli zarabiasz 3000 złotych miesięcznie, możesz sobie pozwolić na luksusowe produkty wysokiej jakości, które spełnią Twoje marzenia.

Zobacz również