• Lata doświadczeń w biznesie
img

Dostępne formy płatności online

Sprzedawanie i kupowanie w sieci to rozwiązanie naszych dotychczasowych problemów. Koniec z bieganiem po ulicach i spędzaniem wielu godzin w galeriach handlowych. Od teraz możemy usiąść wygodnie w fotelu przed komputerem i znaleźć najatrakcyjniejszą ofertę. W sklepach internetowych cenimy sobie przede wszystkim wygodne opcje płatności. Oznacza to, że każdy biznes internetowy powinien oferować szeroki wybór różnych form płatności online. To w końcu od zadowolenia e-konsumentów zależy powodzenie danego e-przedsiębiorstwa. Wygodnym rozwiązaniem jest korzystanie z usług pośrednika płatności online, jak Dotpay. Pośrednik taki oferuje cały wachlarz rożnych sposobów realizacji transakcji oraz wysokiej klasy zabezpieczenia wszystkich finansowych operacji. Wyjaśniamy, z jakich form płatności online możemy obecnie korzystać.

Konkurencja na rynku e-commerce jest wyjątkowo ostra. Sklepy internetowe muszą zapewniać swoim klientom jak najwyższy poziom wygody i funkcjonalności jeśli chcą zostać w obiegu. E-konsumenci to bowiem wyjątkowo wybredna grupa. Wystarczy niepochlebny komentarz innych użytkowników odnośnie jakości obsługi, żeby skutecznie zniechęcić do zakupów. Do tego, e-konsumenci cenią sobie przejrzystość i łatwość przeprowadzenia całej transakcji. Jeśli coś wzbudzi choć cień podejrzenia, kupujący zrezygnuje z zakupu i przejdzie do innego e-sklepu, gdzie zrealizuje swoje zamówienie. Dobrze więc, jeśli sprzedawca zaproponuje swoim klientom kilka wygodnych metod płatności tak, aby każdy mógł znaleźć formę odpowiednią dla siebie.

Tradycyjne przelewy
Metoda ta polega na tym, że klient zamawia produkt bądź usługę i otrzymuje dane rachunku bankowego potrzebne do zapłaty. Teraz loguje się na swoje konto bankowe i zleca przelew, wprowadzając dane do formularza przelewu. Wadą jest samodzielne uzupełnianie danych, ponieważ w trakcie ręcznego ich wprowadzania może dojść do pomyłki. Zaletą jest wysokie bezpieczeństwo dla e-sklepu internetowego oraz minimalne bądź nawet zerowe koszty transakcyjne dla kupującego i właściciela.

Opcja płatności przy odbiorze
Płatność ta dostępna jest przy fizycznej dostawie towarów. Najczęściej oferowana jest przez te e-przedsiębiorstwa, które handlują towarami masowymi o powtarzalnych parametrach. Metoda ta raczej nie sprawdzi się w sklepach, które wykonują produkty według indywidualnych preferencji klienta. Do zalet tej opcji płatności zalicza się szybkość. Towar od razu wysyłany jest do klienta, a sam proces zakupu jest uproszczony. Wadą jest to, że klient w ostatniej chwili może się rozmyślić i nie przyjąć paczki.

Szybki przelew i karta płatnicza
Płatność kartą staje się coraz popularniejsze, za względu na to, że każda transakcja może zostać wycofana w przypadku nieuprawnionego użycia karty lub niewywiązania się e-sklepu z dostawy towaru. Z kolei przelew online znacznie upraszcza płatności po stronie kupującego, który nie musi wypełniać ręcznie formularza przelewu, ponieważ ten, wypełnia się automatycznie.

 

Zobacz również