• Lata doświadczeń w biznesie
img

Formy płatności w Internecie

Dostęp do Internetu daje nam wspaniałe możliwości transakcyjne. Możemy za pośrednictwem przeglądarki opłacać rachunki, zlecać przelewy i finalizować zakupy online. W ostatnich latach preferencje dotyczące płatności mocno się zmieniły i najpopularniejszy dotąd przelew tradycyjny został wyparty przez operatorów szybkich płatności online. Decydując się na zakupy w sieci możemy wybrać kilka metod płatności, a poniżej opisaliśmy je wszystkie.

Przelew tradycyjny

Choć już nie tak popularny jak kiedyś, to nadal ponad połowa internautów finalizuje zakupy tylko w ten sposób. Minusem przelewu tradycyjnego jest czas oczekiwania na dotarcie pieniędzy na konto odbiorcy. W czasie weekendów nie mamy co liczyć, że wpłata zaksięguje się po 24 godzinach jeśli zlecamy przelew do banku zewnętrznego.

Błyskawiczne płatności online

Sklepy internetowe opierają swoją sprzedaż na płatnościach online. Dzięki współpracy z operatorami typy Dotpay, PayU czy PayPal mogą zapewnić konsumentom błyskawiczne zrealizowanie płatności. Szybkie płatności świetnie sprawdzają się w czasie weekendów, ponieważ nawet w środku nocy w niedzielę możemy zakupić towar i zapłacić za niego błyskawicznie poprzez operatora. Środki dotrą do adresata w ciągu kilku chwil, a my zapłacimy za tą przyjemność zaledwie kilka groszy z tytułu marży.

Karty płatności

Przybywa osób decydując się na zamówienie karty płatności, to też wrasta liczba przelewów dedykowanych tej metodzie. Choć karty płatności na chwilę obecną wykorzystywane są tylko w wąskim kręgu społeczeństwa, w przyszłości mogą wyprzeć nawet przelew tradycyjny. Powodem tego stanu rzeczy są możliwości jakie daje nam karta, a jest ich całe mnóstwo.

Płatność sms

Niegdyś popularna, dzisiaj uznawana przez środowisko za przymuszoną konieczność. Do płatności sms przyznają się osoby szukające płatnych treści w internecie, a te zazwyczaj znajdują się na blogach, gdzie aby otrzymać dostęp musimy uiścić opłatę.

To już wszystkie formy płatności w Internecie. Ich wybór zależy od preferencji osobistych kupującego i choć w formie tradycyjnej tracą swoje pierwotne znaczenie, nadal lubimy płacić w ten sposób.

 

 

Zobacz również