• Lata doświadczeń w biznesie
img

Płatności internetowe - fakty i mity

Zadajecie nam mnóstwo pytań mailowych dotyczących płatności internetowych. Wielokrotnie czytając Wasze e-maile mamy wrażenie, że opisujecie mity, które nie mają miejsca w sieci. Postanowiliśmy Wam odpisać w formie krótkiego poradnika "pytania i odpowiedzi", gdzie przytaczamy najpopularniejsze mity i stawiamy w kontraście do faktów.

Mit: E-płatności są niebezpieczne

W rzeczywistości trudno o bezpieczniejsze transakcje, ponieważ operatorzy tacy jak Dotpay ogromną część zarobków inwestują w nowoczesne systemy zabezpieczeń transakcji. Musicie wiedzieć, że piszemy o przelewach, które docierają na konto odbiorcy w ciągu kilku chwil, zatem poziom zabezpieczeń przelewów musi być największy. W odróżnieniu od banków, operatorzy zabezpieczają swoje systemy tak, aby żaden wirus nie był w stanie podmienić numeru konta, jak to bywa w przypadku małych banków

Mit: To jest drogie

Wcale nie. Marże z tytułu szybkich przelewów często liczone są w groszach. Zapewne wielokrotnie płaciliście rachunek za abonament telefoniczny korzystając z szybkiej bramki przelewów. Przy kwocie 60 złotych netto, marża dla operatora rzadko przekracza 60 groszy. To około 1% wartości transakcji, ale trzeba mieć na uwadze fakt, że sklepy internetowe podpisują umowy indywidualne, więc w ich przypadku często mowa o procencie mniejszym niż jeden.

Mit: Trzeba mieć konto u operatora, aby móc przelewać pieniądze

Jak wspomnieliśmy wyżej - gdy płacimy rachunek za telefon błyskawiczną płatnością, to nie logujemy się na platformie operatora. Nie musimy zatem posiadać konta, ponieważ operacje przeprowadzane są w tle, a ponadto nasze dane zapisywane są w pamięci podręcznej przeglądarki. To jeden z najczęściej powtarzanych mitów.

Płatności internetowe są bardzo bezpieczne, chwalone przez konsumentów i gdyby zabrakło operatorów, to branża e-commerce miałaby duże problemy, aby udźwignąć sprzedaż w czasie weekendów. Jeśli uważacie przeciwnie, to czekamy na Wasze argumenty pod tematem!

 

 

Zobacz również