• Lata doświadczeń w biznesie
img

Zalety płatności internetowych

Szacuje się, że blisko 150 000 platform e-commerce współpracuje z operatorami szybkich płatności online. Współpraca ma na celu zmaksymalizowanie zysków oraz kanałów płatności, bowiem dzisiejsi konsumenci mają ogromne oczekiwania wobec sklepów internetowych. Obserwując rynek e-commerce nie trudno odnieść wrażenie, że obecność operatorów mocno wpłynęła na rozwój tej branży. Kłopotem będzie doszukanie się minusów u największych firm, bowiem jedynym będą marże, a te i tak oscylują w okół kilku groszy za każdą przeprowadzoną transakcję.

Dzięki operatorom sklepy zarabiają więcej

Zadaniem operatorów szybkich przelewów online jest doprowadzenie do natychmiastowego zaksięgowania wpłaty u odbiorcy. Jeśli szukamy czegoś w sklepie internetowym i znajdujemy to, to zazwyczaj chcemy zapłacić z góry i mieć spokój. Jeżeli mowa o aplikacji mobilnej, to będzie nam zależało na tym, aby pieniądze zostały zaksięgowane jeszcze tego samego dnia, by móc korzystać z oprogramowania. Z pomocą przychodzą nam sklepy współpracujące z operatorami, gdzie podczas finalizowania transakcji wybieramy nasz bank internetowy, wpisujemy kod z tokenu do bramki płatności i wysyłamy pieniądze, które docierają do odbiorcy po kilku minutach. Nie trudno się zatem domyślić, że wiele e-sklepów najwięcej pieniędzy zarabia w czasie weekendów, bo wtedy przelewy tradycyjne nie są księgowane, jeśli transakcja odnosi się do innego banku, niż ten z którego przelewamy środki.

To nie kosztuje wiele!

Współpraca z operatorami szybkich płatności online będzie oczywiście kosztować. Marże ustalane są jednak na tak niskim poziomie, że przy tysiącach przelewów okazuje to się opłacalne. Warto też dodać, że systemy są automatyczne, zaś transakcje zabezpieczone. Operatorzy często oferują również płatności odroczone, czyli biorą na siebie rachunek swojego klienta z terminem 14 dni na uregulowanie go przez osobę, która w chwili obecnej nie ma pieniędzy, a potrzebuje, np. aplikacji mobilnej.

Płatności internetowe mają wiele zalet, a największą z nich jest świadomość, że systemy są stale dopracowywane i ulepszane. Fakt, że możemy zapłacić za zakupy w mgnieniu oka skłania wszystkie sklepy internetowe do nawiązywania współpracy z wiodącymi operatorami.

 

 

Zobacz również