• Lata doświadczeń w biznesie
img

Czym są płatności online?

 
Rynek e-commerce rozwija bardzo dynamicznie. Obecnie już ponad połowa Polaków robi zakupy sieci. E-konsumenci podkreślają, że internetowe metody nabywania usług i produktów są zwyczajnie szybsze i wygodniejsze niż tradycyjne zakupy. Internet eliminuje uciążliwą konieczność wychodzenia z domu i tracenia cennego czasu na zakup jednej rzeczy. Przypomnijmy sobie ile czasu straciliśmy w poszukiwaniu książki czy bluzki? E-zakupy pozwalają na wykonywanie tych czynności w kilka minut podczas podróży lub w domu. Stąd prawdziwa eksplozja kolejnych e-sklepów, które na różne sposoby konkurują ze sobą o pozyskanie klienta. Jest to bardzo wymagający biznes, gdzie poziom zaufania i zadowolenia e-konsumenta musi być utrzymywany na jak najwyższym poziomie.

Liczba sklepów internetowych stale wzrasta. Internet roi się od sprzedawców posiadających doświadczenie zarówno w tradycyjnym, jak i stacjonarnym handlu. Coraz więcej jednak jest przedsiębiorców, którzy skupiają się wyłącznie na sprzedaży internetowej. Tego rodzaj sprzedaż wymaga jednak specjalnych metod płatności. W przypadku rynku e-commerce chodzi oczywiści o wszelkie transakcje online. Bogata oferta płatności elektronicznych jest zupełną podstawą dla tych e-przedsiębiorców, którzy chcą przetrwać na trudnym i konkurencyjnym rynku e-commerce. Wynika to z faktu, że współczesny e-konsument ceni sobie najbardziej prostotę, szybkość oraz łatwość dokonania transakcji.

Na czym polegają transakcje online?
Transakcje online to wszelkiego rodzaju płatności za towary i usługi, których dokonuje się za pośrednictwem Internetu. Płatności online stanowią więc fundament handlu internetowego, bez którego żadna działalności biznesowa w sieci nie doszłaby do skutku. Metod płatności internetowych jest bardzo dużo i wciąż ich przybywa. Do najbardziej popularnych zaliczają się przelewy bankowe, jednak są one obecnie wypierane przez bardziej nowoczesne metody, jak np. płatność z wykorzystaniem wirtualnego portfela lub „pay-by-link”. Plusem tych innowacji jest ich wyjątkowa prostota i szybkość. W przypadku tradycyjnego przelewu bankowego, kupujący jest zobowiązany do samodzielnego wprowadzenia wszystkich danych do formularza. Wiąże się to jednak z ryzykiem pomyłki. Co więcej, przelew taki dochodzi na konto sprzedającego dopiero kolejnego dnia, co na tym etapie opóźnia realizację samego zamówienia. Innowacyjne e-płatności sprawiają, że cały ten etap podlega procesowi automatyzacji tak, że transakcja jest realizowana za pomocą pojedynczych kliknięć, a sprzedawca natychmiastowo dostaje informację o dokonaniu płatności i tym samym może wysłać towar tego samego dnia.

Integratory płatności internetowych
Integratory płatności pośredniczą między sprzedawcą a kupującym umożliwiając i zapewniając bezpieczeństwo transakcji. Do najpopularniejszych integratorów płatności internetowych należy Dotpay, który oferuje wiele szybkich i wygodnych sposób dokonania transakcji online.
 

 

Zobacz również