• Lata doświadczeń w biznesie
img

Zalety płatności cyklicznych

Płatności cykliczne stają się coraz popularniejsze, co wiąże się z licznymi korzyściami, jakie oferują. Mowa przede wszystkim o szybkiej sprzedaży i przyjemnych zakupach, dzięki którym nie będziemy musieli za każdym razem wprowadzać danych karty lub danych do autoryzacji przelewu. Od teraz wszystko dzieje się zupełnie automatycznie. Warto wspomnieć, że rozwiązanie to jest już powszechne za granicą, a w Polsce coraz chętniej przekonujemy się do niego.

Płatności cykliczne to taki rodzaj płatności, które odbywają się regularnie, w ramach określonego przez nas czasu, np. co miesiąc. Płatności takie można obsługiwać na dwa sposoby – półautomatycznie i automatycznie. Jest to świetne rozwiązanie dla rozmaitych przedsiębiorstw i dostawców usług, którzy zapewniają sobie regularne wpłaty, a ich klienci nie muszą się stresować comiesięcznymi opłatami i pilnować terminów.

Płatności półautomatyczne
Przy tej metodzie realizacji transakcji ustalamy cykl, np. co pół roku, i stawkę płatności, przy czym system nie obciąża konta automatycznie, a wysyła do klienta odpowiedniego maila z przypomnieniem o konieczności dokonania płatności np. kilka dni lub tydzień przed terminem. W mailu można również wysłać informację o tym, że dostęp do usługi wygasa i umieścić właściwy link do realizacji płatności. Po jej dokonaniu dostęp oczywiście automatycznie przedłuży się na kolejny miesiąc lub inaczej określony czas. Możliwości jest znacznie więcej, jak np. opcja wygenerowania kodu zniżkowego, który będzie ważny np. 7 dni po to, aby zachęcić klientów do płatności w terminie. Tego rodzaju płatności półautomatyczne można połączyć z dowolnym systemem jak Dotpay.

Płatności automatyczne
W tym wypadku również ustalamy cykl, np. co pół roku, oraz stawkę płatności, a system sam, a więc automatycznie, pobiera płatność z konta klienta i przedłuża mu dostęp do danej usługi. Klienta można poinformować mailowo np. dzień wcześniej o tym, że taka płatność zostanie pobrana i jeżeli potrzebuje może ją łatwo anulować.

Zalety rozwiązania
System płatności cyklicznych najlepiej sprawdza się w różnego rodzaju biznesach abonamentowych. Klient wybranego usługodawcy może co miesiąc płacić m.in. za dostęp do materiałów, konwersacje online, program przemiany językowej czy inną usługę abonamentową. Jednym z popularniejszych serwisów, który korzysta z tej wygodnej metody jest dobrze nam znany Netflix. Jeśli jesteś usługodawcą warto pomyśleć o wprowadzeniu usługi płatności cyklicznych do swojego biznesu abonamentowego. Zautomatyzowanie transakcji znacznie ułatwi sprzedaż, a Twoim klientom zakupy. Jest to bardzo wygodna forma płatności właśnie dzięki automatyzacji. Nie trzeba pamiętać o płatnościach, wysyłaniu maili, przelewów, wpisywaniu danych – obydwie strony są więc zadowolone. Od teraz system będzie robić to wszystko za nas. Mimo, że wiele osób w Polsce nie wie jeszcze na czym polega ta metoda i martwi się o bezpieczeństwo swoich finansów, to z dnia na dzień przybywa zwolenników takiego rozwiązania. Pewne obawy wynikają wciąż z tego, że część użytkowników wciąż boi się podawać dane karty w Internecie, jednak obecne systemy zabezpieczające tego rodzaju płatności są tak zaawansowane, że rozwiązanie to jest zupełnie bezpieczne i znacznie wygodniejsze niż tradycyjne formy realizacji transakcji. Do tego dla przedsiębiorców dochodzi niższa cena takiej oferty, co skutecznie skłania do rozważenia i oswojenia się z tą wygodną metodą. Jeśli więc chcesz ułatwić swoim klientom płatności za usługi, warto zdecydować się na płatności cykliczne.

 

Zobacz również